100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality ZŠ

Vyvěšeno na webu: 13.11.2017 | Autor: Marcela Jindrová

Brána recyklace aneb veselá popelnice

Že recyklace odpadu může být zábava, se na vlastní kůži přesvědčili žáci 2. A a 2. B logopedické. Poslední říjnový den vyrazili podzimní procházkou do Valašského ekocentra. Dozvěděli se, jak mají nakládat s odpadem, aby se mohl dále využít. Třídili, co jim síly stačili. Jako odměnu si odnesli barevné samolepky na odpadkové koše, které jim pomohou v třídění odpadu doma.

Vyvěšeno na webu: 7.11.2017 | Autor: Martin Kloboučník

Florbalový turnaj ve Valmezu

První den měsíce listopadu se v naší tělocvičně uskutečnil turnaj moravských škol sluchově postižených ve florbalu. V konkurenci týmů z Brna, Kyjova, Olomouce a Ostravy obsadil náš tým hezké druhé místo. První zápas jsme sehráli s týmem Ostravy. S velkým štěstím jsme pozdějšího vítěze turnaje porazili 4:3. Druhý zápas proti Olomouci jsme po dobrém výkonu remizovali 2:2. Proti Kyjovu jsme předvedli solidní výkon a zaslouženě jsme vyhráli 4:1. V případě výhry v posledním zápase s Brnem by náš tým bral zlaté medaile, ale i přes dobře odehraný zápas nás Brňané porazili 2:4 a brali jsme tak stříbrné medaile za druhé místo. Turnaj moravských škol byl generálkou před celostátním mistrovství ve florbalu, které se koná o víkendu 11. – 12.11.2017 v Plzni. Držíme našim dětem pěsti, ať mají štěstí a radost ze hry.

Vyvěšeno na webu: 7.11.2017 | Autor: Martin Kloboučník

Basketbal dívek v Kyjově

Dne 18. října se vypravilo družstvo dívek z valašskomezi­říčské školy na turnaj v basketbalu moravských škol pro sluchově postižené do Kyjova. V poměřování s domácím Kyjovem, Olomoucí a Ostravou obsadil náš tým třetí místo, když v prvním zápase, který byl vyrovnaný, těsně podlehl Olomouci o jeden koš 2:4. V druhém zápase nás Ostrava jednoznačně porazila 2:12, když pět košů zaznamenala nejlepší střelkyně turnaje, Alexandra Kreislová (gratulujeme). V posledním utkání jsme porazili velmi mladý tým Kyjova 8:0.

Vyvěšeno na webu: 6.11.2017 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Halloween

Letošní podzimní dny s HALLOWEENSKOU SOUTĚŽÍ se vydařily. Třídy byly plné pohádkových masek kouzelných víl, skřítků, čarodějů i jiných hrdinů. Po usilovném dvoudenním dlabání a zdobení dýní se na chodbě základní školy vyrojily tajemné dýně v pohádkové podobě koček, princezen, sněhuláčka, draků, netopýrů, ale také démonů a strašidel. Každý hlasující měl těžký úkol – dát své dva hlasy těm nejlepším. A které výtvory všechny okouzlily tentokrát? Vítězné první místo získala 2. a 3. surdopedická třída se svými „KKOOČČKKAAMI“, na druhé pozici se umístil hrůzostrašný „OKOUN“ Jindry Valouška ze 3. logopedické třídy, bronzovou medaili dostala 2.A logopedická za svého „SNĚHULÁČKA OLAFA“. 4. místo patřilo 3. logopedické třídě za „HOUNTED HOUSE“ (Strašidelný dům). Pátá příčka byla pro „POHÁDKOVÝ RÁJ“ 1.A logopedické třídy a školní družiny. Všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu za úsilí, za skvělé nápady a vítězům moc blahopřejeme!

Vyvěšeno na webu: 29.10.2017 | Autor: Milena Chumchalová, Lenka Čípová, Lucie Štveráková
DRUŽINA

Opékání

Sluníčko, sluníčko, vybarvi jablíčko. Sviť ještě chviličku, potom ti zazpívám tu hezkou písničku.

Sluníčko Nám zasvítilo, pěknou akci zajistilo.

Krásné počasí nám přišlo vhod pro družinovou akci a tou je oblíbené opékání špekáčků. V úterý odpoledne vychovatelky z družiny pro děti a jejich třídní učitelky nachystaly špekáčky. Děti už se nemohly dočkat, až si samy nad ohněm připraví voňavou pochoutku. Odpoledne se moc povedlo a všichni se moc těšíme na další akci, která už klepe na dveře.

Vyvěšeno na webu: 23.10.2017 | Autor: Marie Čunková

Sbíráme papír = chráníme přírodu

Podzimní kolo soutěže bylo velmi úspěšné.

Velký dík patří všem, kteří nashromáždili a přivezli rekordních 5 929 kg starého papíru! Radost měla příroda, protože jsme před pokácením zachránili 79 stromů. Spokojeni budou určitě i žáci, kteří získané peníze mohou využít podle svých představ. Prohlédněte si tabulku, kde pořadí je vypočítáno podle průměru na 1 žáka, jelikož ve třídách je rozdílný počet žáků.

Vyvěšeno na webu: 8.10.2017 | Autor: Eva Hyjánková, Andrea Kývalová, Zita Sýkorová

Adaptační pobyt

Od 13. do 14. září 2017 se uskutečnil adaptační pobyt 5. a 6. logopedické třídy v letním táboře „ U Zajíčka“ v Podolí. Pro děti byl připraven velmi akční celodenní program, který byl plný zajímavých her a soutěží. Výborné lektorky Adéla a Noemi z Alceda Vsetín zajistily, že se nikdo neměl čas nudit a paní učitelky se mimo jiné skvěle postaraly i o plná bříška všech účastníků. Úžasné místo pobytu na kopci s nádhernými výhledy do okolní krajiny podtrhlo nezapomenutelný zážitek pro děti i dospělé.

Vyvěšeno na webu: 2.10.2017 | Autor: Tereza Schallnerová

Znakované pohádky

Prvňáčci zahájili pravidelné „pohádkování“, kterého se budou účastnit také děti ze surdopedické třídy MŠ a 2. i 3. ZŠ. Každý měsíc se tak děti seznámí s jednou novou pohádkou. Tu jim nejprve paní učitelka přečte a paní psycholožka zároveň přetlumočí do znakového jazyka. Následovat budou otázky zaměřené na kontrolu porozumění textu a další navazující aktivity jako práce s písmenky nebo společná kresba. Prvňáčci si s pohádkou „O třech medvědech“ i všemi úkoly poradili bez problémů a už se těší na další.

Vyvěšeno na webu: 30.6.2017 | Autor: Eva Hyjánková, Zita Sýkorová

Úspěch v soutěži CAMBRIDGE

Naší 6. třídě se podařilo získat fantastické 2. místo v Cambridge internetové soutěži v anglickém jazyce. Je to krásná odměna za celoroční práci a povzbuzení pro další učení. GRATULUJI A PŘEJI VÁM KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Vyvěšeno na webu: 30.6.2017 | Autor: Andrea Kývalová

Výlet do Pevnosti poznání.

Koncem května navštívila 7.třída interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci – Pevnost poznání. Historická část expozice s názvem Věda v pevnosti vypráví o vzniku olomoucké pevnosti díky velkolepému komiksovému příběhu. I my jsme se převlékli do historické uniformy a přenesli se do doby Marie Terezie. V další expozici – Živá voda jsme mohli vidět živočichy v nadživotní velikosti, jádro koryta řeky i s jejími obyvateli. V expozici Rozum v hrsti nás čekaly hlavolamy, šifry, deformující zrcadla, kuličková dráha, kladky, vlnostroj a vstoupili jsme do osmimetrové makety lidského mozku. Neméně poutavá byla i poslední expozice Světlo a tma. Návštěva pevnosti byla velmi zajímavá, zábavná a přinesla nám i spoustu nových informací.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: