100 let škola

Menu

Přihlášení

Partneři školy

Meteostanice

Bakaláři

Administrace zpráv

Login:
Heslo:
 

Aktuality na internátě
a v domově mládeže

Vyvěšeno na webu: 10.11.2017 | Autor: Lenka Tomanová

Dějiny udatného českého národa

1. listopadu 2017 proběhla ve Vrtuli vernisáž výstavy Dějiny udatného českého národa. Počáteční program zpestřilo krátké divadelní představení plné napětí a humoru. Mohli jsme zde obdivovat 70 metrové leporelo v nadživotní velikosti, na kterém jsou vtipným způsobem ztvárněny české dějiny. Byly připraveny i workshopy, kde se tvořilo a malovalo. Taky jsme plnili testy, u kterých Jirka překvapil svými znalostmi. Ani dobové kostýmy a rekvizity neunikly zrakům našich dětí. Zkoušely vše, co jim padlo. Program byl velmi bohatý a zdařilý. Výstava se nám moc líbila.

Vyvěšeno na webu: 5.11.2017 | Autor: Lenka Tomanová

Od pračlověka k archeologovi

18. října 2017 pořádal zámek Kinských ve Valašském Meziříčí u příležitosti Mezinárodního dne archeologie akci Od pračlověka k archeologovi. Děti z 2. skupiny si vyzkoušely štípání kamenných nástrojů pravěkými sekerami a seznámily se s hrnčířskou dílnou, kde se zpracovávala měď. Poté „provedly“ archeologický výzkum v připraveném pískovišti. Všechny nálezy se musely řádně očistit a zdokumentovat. Nakonec si vyzkoušely práci s detektorem pod vedením archeologa Mgr. Španihela. Pevně věřím, že nově nabyté vědomosti a zkušenosti se určitě jednou budou hodit nejen v dějepise.

Vyvěšeno na webu: 5.11.2017 | Autor: Tomanová, Navrátilová

Podzimní procházka

17. října 2017 jsme využili nádherné podzimní počasí a vydali se do Jarcové po naučné stezce T. G. Masaryka. Z místní rozhledny byla vidět část Valašského Meziříčí včetně naší školy. Nemohli jsme minout ani přírodní památku Jarcovskou kulu. Na procházce nás doprovodila noční vychovatelka Romana, pejsek Fandy a naše praktikantka Zdislava. Cestou jsme poctivě doplňovali kalorie, jelikož jsme ušli téměř 8 km!

Vyvěšeno na webu: 19.10.2017 | Autor: Lukáš Volný

Mimraj

V úterý 17. října se uskutečnilo slavnostní pantomimické představení v Domě kultury města Ostravy. Viděli jsme příběhy s názvem Atrakce, Nápoj, Autobahn a U Mydlářů doma. Tento příběh se mi také nejvíc líbil. Dále herečky z Ostravského spolku neslyšících zahrály legrační grotesku Kočky. V druhé části představení vystoupil jako host pedagog Lukáš Šimon z Katedry pantomimy HAMU v Praze a herec Štefan Capko. V divadle jsme se potkali, s bývalými studenty, s Lenkou Hornovou a Davidem Pietrasem. Všem se pantomimické představení líbilo.

Vyvěšeno na webu: 18.10.2017 | Autor: Fabiánová, Navrátilová

"Veselý" výlet

„Veselý“ výlet – Proč veselý? Za prvé jsme vycházeli z vesničky Veselá a za druhé bylo spousty legrace. Společnost nám dělala psí slečna od tety Romanky, která nám pomáhala hledat schované hříbky, a která nás i pěkně proháněla po lese. Výlet to byl suprovní a opravdu veselý.

Vyvěšeno na webu: 16.10.2017 | Autor: Šarlota Kačová

Moštování

10.října 2017 jsme procházkou zamířili k paní vychovatelce Žlebkové, kde na nás čekaly dva pytle jablíček. Hurá budeme moštovat. Z počátku nám počasí nepřálo, ale to nás neodradilo od příjemně stráveného odpoledne. Sladkou odměnou nám byl mošt a topinky ve vajíčku, které jsme si vlastnoručně připravili.

Vyvěšeno na webu: 16.10.2017 | Autor: Vladimír Kurtin

Česká televize o dopravní soutěži

10.října 2017 – ve Zprávách v znakovém jazyce byla reportáž o Celostátním finále dopravní soutěže sluchově postižených dětí.

Shlédnout ji můžete viz odkaz

http://www.ceskatelevize.cz/…411000131010

Vyvěšeno na webu: 16.10.2017 | Autor: Vladimír Kurtin

CELOSTÁTNÍ FINÁLE DOPRAVNÍ SOUTĚŽE

Ve čtvrtek a pátek – 5. a 6. října 2017 se ve Valašském Meziříčí již tradičně uskutečnilo Celostátní finále dopravní soutěže sluchově postižených dětí.

Letos se zúčastnilo 11 škol z České republiky a 3 ze Slovenska. Každá škola mohla nominovat 2 čtyřčlenná družstva z mladších a starších žáků. Celkem soutěžilo 96 dětí.

Ve čtvrtek na proběhlo – jízda zručnosti, jízda na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu a práce s mapou. Večer si šli všichni soutěžící zrelaxovat do bazénu, aby nabrali síly na páteční úkoly. Těmi byly poskytnutí první pomoci a testy z pravidel silničního provozu.

Všichni projevili dobré znalosti, ale vítězství si mohli odnést jen ve starší kategorii děti z Českých Budějovic a v mladší kategorii děti z pořádající školy ve Valašském Meziříčí.

Vyvěšeno na webu: 11.10.2017 | Autor: Vladimír Kurtin

Stavíme z vršků

25.září 2017 – každý podzim si nádvoří školy vyzdobíme z vršků. Počasí je sice podzimní – deštivé a chladné, proto si uděláme sluníčko, které se na nás bude smát.

Vyvěšeno na webu: 11.10.2017 | Autor: Navrátilová, Tomanová

Klub deskových her

20. 9. 2017 – „Co budeme odpoledne dělat?“ Každodenní otázka našich dětí. Při ošklivém počasí, které si na nás září přichystalo, se vydáváme do centra města. Tam se totiž nachází náš oblíbený klub deskových her Vrtule a Krtkovo bludiště. Starší děti nadšeně vypravují novým kamarádům, co je čeká, ti však zatím nechápou? Vše ale jen do času. Za chvilku i oni poletují tam a zpět a nevědí, kde dřív skočit, co si mají první zahrát. Ošklivé počasí je překonáno, spokojené a vysmáté tváře dětí jsou toho důkazem.

1 - 10 11 - 20 21 - 30 31 - 40 41 - 50 51 - 60 61 - 70 71 - 80 81 - 90 91 - 100 101 - 110 111 - 120 121 - 130 131 - 140 starší

Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí doporučuje spřátelené weby: